Soğuk Lipoliz

Vakumlu Soğuk Lipoliz

Vakumlu soğuk lipoliz teknolojisi sıcak uygulama yapılamayan, kılcal damar problemi yaşayan hastalarda özellikle çok sarkması olan hastalarda ve zamanı az olan oturarak çalışan hastalarda tercih edilebilecek en uygun cihazdır.


Soğuk lipoliz cihazı yağ hücrelerini dondurarak uygulama yapan bir cihazdır ve dolayısı ile çevre dokudaki yağlar kullanılır. Kahverengi yağ hücresi haline dönüştüren bir metottur.


Yoğun tempolu işte çalışanlarda cerrahi müdahale düşünmeyen kişilerde ağrısız zahmetsiz bir cihazdır. Özel diyet gerektirir, spor etkiyi çok net arttır, zayıflama protokollerinde tek cihaz olarak tercih edilmez.
Erkek ve kadınlarda uygulanabilir. Seans süre ve sayısı kişiye göre belirlenir. Gliserinli mendillerle uygulama yapılır.


Kişi kesinlikle seans sırasında uyumamalıdır, kitap, gazete okuyabilir, bilgisayar ve telefon kullanabilir, TV izleyebilir, müzik dinleyebilir.


İş kaybı olmadan aynı gün işe dönülebilen bir yöntemdir. Ağrısızdır. Kızarıklık olabilir. İncelme 45 gün devam eder. 45 gün sonra 2. Uygulama aynı bölgeye yapılabilir.

Bu uygulama ardından verilen kilolar metabolizma hızını geçmeyen diyet ile beslenildiğinde tekrar alınmaz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

  • Uygulama son derece emniyetlidir. Uzman ve eğitimli kadromuz tarafından uygulanmaktadır.

  • Tesisimizde uygulama seans süre ve sayısı bölgeye göre değişmektedir.

  • Uygulama sırasında ve uygulama sonrasında herhangi bir ağrı, acı olmamaktadır.

  • Nadiren bölgesel veya noktasal morarma görülebilir.

  • Protez ve kalp pili olan ve ritim bozukluğu olan kişilerde uygulanmaz. Bunun dışında uygulama yapılacak bölgede açık yara varsa uygulama yapılmamalıdır. Kanser hastalarına uygulama yapılmamalıdır. Hamilelerde doğumdan 3 ay sonra uygulanabilir.