Oxiterapili Cilt Bakımı

Oxiterapili Cilt Bakımı

Cildimin nemini düzenlerken yenilenmesini de istiyorum diyen danışanlarımızın tercih edeceği 1,5 saatlik bakımımız oxiterapi içerir. Oksijen ile doku yenilenmesi hassasiyeti olan ciltlerin güçlenmesini, nemsiz ciltlerin ürünün alt dokuya daha iyi taşınmasından dolayı nemin artmasını, lekeli ciltlerin renginin açılmasını, yaşlanan ciltlerde ise kollojen uyarımını sağlar.

Oxiterapi Tek Bakım

Bir saat süren bakım; cilt hassasiyeti, akneli cildi kontrol altına alıp sebum dengesini kurmak, lifting özellikli serum ile cildin ovalini düzeltmede ve nem serumu ile cildin nem dengesini oluşturmada kullanılır.
Cildin durumuna göre seans sayısı belirlenir.


Tüm hücrelerin görevlerini yapabilmeleri için oksijene ihtiyacı vardır. Farklı faktörlerle  (yaş, hatalı beslenme, dermokozmetik değil kozmetik ürün kullanma, sigara tüketimi, uykusuzluk, yoğun ilaç kullanımı) cildin zamanla oksijenlenmesi yavaşlar. 

Bu durum cildin yenilenme ve onarım yeteneğini azaltır. Cilt yıpranır, incelir, lekelenir, kırışır, sarkar. Oxiterapi bu ciltler için çok önemlidir.

Oxiterapi cihazı saf- özel formüllü serumları basınç ile epoderminin alt tabakasına kadar gönderir. Böylece kan dolaşımı artar, cilt kısa zamanda sıkılaşır, canlanır, pürüzsüz bir hal alır. 
Sonuç: Doku canlanır, kalojen ve elastin seviyeleri artar. Cildin nem ihtiyacı karşılanır, gözaltı torbalarında da tercih edilen yöntemlerden biridir.


Leke tedavisi (akne izleri-güneş lekeleri için önemli bir cihazdır) Kırışıklarda nem seviyesi artışına bağlı olarak azalma olur. Cilt canlı, berrak ve pürüzsüz görünüm kazanır.
Ciltteki sarkma ve çeşitli nedenlerle oluşan doku deformasyonlarını düzenler.

 


SIKÇA SORULAN SORULAR