Epilasyon

Epilasyon

Yakamoz Beauty Park uzman kadrosu ve son teknoloji cihazları ile İzmir Karşıyaka Mavişehirde profesyonel epilasyon hizmeti vermektedir. İstenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak profesyonel bir şekilde kurtulmak istiyorsanız yakamoza bekleriz.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en pratik ve kalıcı yöntemlerden biri olarak kabul edilen 'epilasyon' artık en çok tercih edilen yöntemlerden biri haline geldi.

Epilasyon işleminde son teknoloji ütüleme sistemi sağlıklı ve hızlı bir şekilde kullanıcıyı çözüme ulaştırıyor. Epilasyon uygulamasında önemli olan ışığın dalga boyutudur. Yöntemin çalışma prensibinde kıl köklerine uygulanan ışın yatar.

Bu ışın önce kıl kökünü görür ve ısı enerjisi haline dönüşerek buradaki kıl köklerini tekrar çıkmayacak halde bir hasara uğratır. Böylece epilasyon uygulanan bölgede harap olmuş kıl kökleri nedeniyle yeniden tüy çıkmaz.


Genelde uygulamada açık cilt tonuna ve koyu renk tüye sahip olanlar daha kısa sürede başarılı sonuçlar alınır.

Bunun nedeni ise, açık cilt renginde koyu renkli kılın daha iyi algılanabilmesidir. Fakat her cilt rengine göre epilasyon yapılabildiği gibi beyaz kıl, sarı kıl, çok ince kıl gibi durumlarda da iğneli epilasyon yöntemine başvurulur.


Epilasyon sonrasında da ciltte herhangi bir tahribat oluşmaz. Uygulama yalnızca kıl köklerine yönelik olduğundan kişinin cildine bir etkisi yoktur.

 

 


SIKÇA SORULAN SORULAR

  • epilasyon sadece kıl köklerini hasara uğratmaya yönelik bir çalışmadır. İşinin uzmanı kişiler tarafından yapıldığı takdirde hiç bir sakıncası gözlenmemiştir. Sanılanın aksine epilasyon yönteminde radyasyon yoktur. Yapıldığı bölgede herhangi bir röntgen ışını gibi zararlı artıklar bırakmaz. Ayrıca kansorojen madde içermez. Yalnızca kıl köklerine zarar verdiği için rahatlıkla epilasyona başvurulabilir.

  • Tesisimizde uygulama seans süre ve sayısı bölgeye göre değişmektedir.

  • Uygulama sırasında ve uygulama sonrasında herhangi bir ağrı, acı olmamaktadır.

  • Hamile olan kadınlara önerilmez. Eepilasyon bölgesinde açık yara varsa da işlem yapılmaz. Ayrıca epilepsi ve kronik deri rahatsızlıkları bulunanlara da uygulanmaz.