Selülit ve beslenme

Selülit ve beslenme

Selülit  problemi olmayan bayanlarımızın  sayısı gün geçtikçe  azalmakta,günümüz şartlarında oturarak çalışma hızlı ve zamansız yemek yeme,spora  vakit ayırmama,stres ile ilgili kabızlıklar,fast food beslenme en önemli selülit etkilerinin başında gelir.


Bazı otörler kahvenin selülit yaptığını, bazılarının ise kahvenin selülit tedavi edici etkisi olduğunu söylediği, kimi uzmanların suyu sıcak için, kimilerinin soğuk  için gibi birbirine taban tabana zıt fikirler yıllarca bayanlarımızın kafasını  karıştırdı.


İşletmemizde selülit tedavileri yaşa,yaşam şekline,eski veya yeni olmasına bağlı kalmaksızın başarı ile yapılmaktadır.
Kabızlık problemi ile başlayan selülit problemlerinin ana kaynağı,bozulan dolaşım sisteminden dolayı vücut lenf drenajının da bozulmasıdır.

Kahvede ise bekletilerek içilen türk kahvesi az olmak kaydıyla tüketilebilir.Fazla kahve,özellikle filtre ve nescafe olmak üzere vücutta su tutulumunu artıracağı için ödem oluşacak buda selülitli görüntünün artmasına neden olacaktır.

Yoğun  şekilde margarin vb katı yağ tüketimi,şarküteri ürünleri ile yoğun beslenme,hayvansal doymuş gıdaların çok alınması,bol miktarda yağlı kırmızı et tüketimi selülitin en başlıca nedenleridir.  Selülit tedavisinde beslenme düzeninin,zeytinyağlı sebzeler,posalı-lifli,kepekli tohum   yoğunluklu   hale dönüştürmeliyiz ve su tüketimini min 2,5 lt olarak planlamalıyız.Tuzu azaltmalı,şekeri  elimizden geldiğince yok etmeliyiz.Elinizden gelmiyorsa lütfen merkezimizden şeker bırakma terapileri hakkında bilgi alınız.

Bunlar sizin düzenlemeniz gerekenler,bunlara ilaveten asıl konu masaj ve   tabii ki  dokunun yani bağ dokusunun kuvvetlenmesi.Bu konuda kişiye özel proğramlar   düzenlemekteyiz,  kollojen azalması ,yağ yoğunluğu,ödem  fazlalığı ,  dolaşım   bozukluğu , kabızlık. Sizin   sorununuza    göre hazırladığımız proğramlar selülit sorununuzda geri  dönmeyen olumlu  sonuçlar oluşturur